Skype nasıl kullanılır?

microsoft-replacing-windows-live-messenger-with-skype-report--320f3a5a59Skype bildiğiniz üzere çok sevdiğimiz MSN Messenger programının yerini alan anlık mesajlaşma programıdır. Yeni bir program olmayan Skype artık daha büyük bir kitle tarafından zorunlu bir şekilde kullanılmaya başlandı. Zorunlu diyoruz çünkü Microsoft MSN Messenger programını servis dışı bırakarak insanları Skype kullanmaya mecbur bıraktı. Şimdi gelelim Skype programına. Uzun yıllar boyunca var olan bu program aslında alanında ilklerden biridir. Kaliteli ses iletimi ile adını duyurmuş olan Skype kendini geliştirerek mesajlaşma tarafını da geliştirmiştir.

Özellikle artık MSN Messenger ın yerini aldıktan sonra sanıyoruz en çok kullanılan kısmı anlık mesajlaşma kısmı olmuştur. Messenger kullanıcılarının büyük çoğunlu karşılıklı yazışmayı tercih etmektedir. Skype programı nasıl kullanılır?

Anlık Mesajlaşma dışında ücretsiz olarak görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Birkaç arkadaşınızla birlikte konferans dahi yapabileceğiniz çok kullanışlı bir program.

Sabit numaraları veya cep telefonlarını arayıp görüşme imkanına da sahip olduğumuz Skype ile bu kısım ücretlidir. Hesabınıza para yükledikten sonra bu kısmı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows için;
http://www.skype.com/go/getskype

Linux için;
http://www.skype.com/intl/tr/get-skype/on-your-computer/linux/

Mac için;
http://www.skype.com/go/getskype-macosx.dmg

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>